Yeni Volkswagen Beetle 2013 Model Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

VolkswagenBeetle

 

Volkswagen Beetle 2.5L Turbo, 2012 Chicago Otomobil Fuarı’nda ve 2011 yılında hem tüketiciler hem de medyadan büyük beğeni topladı. Yakıt tasarruflu TDI temiz dizel modeli vardır. Volkswagen Beetle TDI, kompakt coupe kategorisinde sadece Temiz Dizel sunan, 2013 model olarak 2012 yazında satışa sunulacak.

TDI ve diğer Beetle modelleri arasındaki en büyük fark kaputun altında yatıyor. VW Beetle TDI şirketin 2.0-litre turbo 140 beygir gücü ve tork 236 pound-feet yapar direkt enjeksiyonlu temiz dizel motoru kullanıyor. Volkswagen dizel motorlarda turbo şarj ve direkt enjeksiyon kullanımına öncülük ederek bu teknolojiye sanayi liderliğini sürdürüyor.

Bu dizel bir motor ile ABD pazarında satılacak ilk Beetle değildir. 1998 yılından 2006 yılına kadar, New Beetle 1.9-litre turbo dört silindirli dizel motor ile donatılmıştır. O zamandan beri, bu motor ağır egzos emisyonları ve akustik iyileştirmeler için artan talebi karşılamak için revize edilmiştir. En önemli gelişmelerden biri olarak ortak ray tasarımı, yakıt enjeksiyon sistemi dönüştürme ve son olarak 1.5 mm daha geniş delik 72 cc sayesinde tarafından kapasitesinin artırılması olmuştur.

Volkswagen Beetle iç donanım olarak benzersiz bir tasarıma imza atmıştır. Ambiyans aydınlatması (3 renk seçenekli), arkada 2 adet koltuk başlığı, ‘Beetle’ kumaş koltuk döşemesi, ‘Beetle’ özel torpido gözü, ‘Design’ kumaş koltuk döşemesi ile Volkswagen Beetle benzersiz olma özelliğini korumuştur.

 

Yeni Volkswagen Beetle Modelleri

Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Volkswagen Beetle 1.2 TSI Design

Volkswagen Beetle 1.2 TSI Design DSG

Volkswagen Beetle 1.2 TSI DSG

Volkswagen Beetle 1.4 TSI Design

Volkswagen Beetle 1.6 TDI Design DSG