Yeni Renault Fluence (2013 ve sonrası)

Renault-Fluence_2013-4

Yeni Renault Fluence 2012 İstanbul Motor Show’da görücüye çıktı. Modelin uluslararası kariyerine devam edebilmesi için yeni özellikler eklendi. Bu üç ciltlik geniş araç, modern stili ve üzerinde bulunan teknolojileri ile mümkün olduğunca kendi segmentindeki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Türkiye ve Rusya gibi önemli uluslararası piyasaların ihtiyaçlarına Yeni Renault Fluence özelliklikleri mükemmele yakın uyum sağlamıştır. Hyun-Young Kwak, Proje Pazarlama Müdürünün katkısı çok fazladır.

Modern, dinamik tasarım

Yeni Renault Fluence, Renault’nun yeni tasarım kimliğine sahiptir. Onun ön arka kısımlarındaki dinamik duruşu ve geniş siyah şerit merkezinde dikey-set logosu, markanın diğer yeni modellerinde olduğu gibi aynıdır. LED gündüz farları ve krom / parlak siyah uçlar aynı zamanda yeni gelen modern dizayna katkıda bulunur. Iç tasarımı da tüm sürümleri için dijital enstrümantasyon mevcuttur ve daha modern görünüme sahiptir. Kabin her zamanki gibi ferah ve segmenttir. Tepe kısmı konfor açısından yeni döşemeler kullanılarak geliştirilmiştir. Meskûn alanlarda sürüş için ideal bir otomatik şanzıman ile benzinli veya dizel motor seçenekleri mevcuttur ve tercihe göre değişimler göstermektedir.

Canlı sürüş keyfinin yanı sıra, 1.3 l/100 aşmayan yakıt tüketiminde önemli bir azalma mevcuttur. Yeni nesil X-Tronic CVT otomatik şanzıman ile yeni 1.6 16V 115 motor sürücüleri 6.4 litre/100 km seviyelerindedir. Önceden mevcut dizel dCi 110 EDC (Efficient Dual Clutch) motor ile birlikte, Yeni Renault Fluence benzin veya ileri otomatik şanzıman ile birlikte üretilen dizel güç ekstra katkı sağlamıştır. Dizel serisi zaten yaygın olan performans için takdir edilmiştir.(pazara bağlı olarak) Yeni dCi 130 motoru ve teslim sürüş keyfi içerecek şekilde genişletilmiştir. Bu 1.6 litrelik dizel motor, yakıt tüketimi CO2/km 119g eşdeğerdir. Sadece 4.6 l/100 düşürülmüştür ancak kendi sınıfındaki en güçlü arabadır.

Yeni Renault Fluence çok sayıda sürücü yardımı için yeni teknolojiler ile birlikte geliyor. Şehirde kullanan sürücüler için gerekli ekipman Yeni Renault Fluence serisinde mevcuttur. Uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, ön ve arka park sensörleri, otomatik park freni gibi birçok teknolojik özellik mevcuttur. Bluetooth kullanılabilirliği sayesinde ® USB ve jak soket ile donatılmış radyoya bağlanabilme özelliğide vardır.

Yeni Renault Fluence  Resimleri

 

 

Yeni Renault Fluence  Videosu

2014 Yılında Satışı Devam Eden Renault Fluence Modelleri

Renault Fluence Fiyatları

Renault Fluence 1.5 DCi Icon

Renault Fluence 1.5 DCi Icon EDC

Renault Fluence 1.5 DCi Touch

Renault Fluence 1.5 DCi Touch EDC

Renault Fluence 1.6 Touch

Renault Fluence 1.6 Touch CVT