• Home »
  • Ford »
  • Yeni HB Ford Focus (2015 Model) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

Yeni HB Ford Focus (2015 Model) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

Ford Focus 2015-04

 

Yeni Ford Focus yenilenmiş tasarımıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha duygusal dış tasarımı, sezgisel iç dizaynı, hayat arttırıcı yeni teknolojilerin bir arada kullanıldığı tasarıma imza atmışdır. Dünyanın en çok satan isim plakası haline gelmiştir.

Barselona’da 2014 Mobil Dünya Kongresi’nde ve 2014 Cenevre Motor Show’da karşımıza çıkan yeni Focus tanıtıma çıkmıştır. Sportif karakteri, çarpıcı yatay ızgara dış tasarımında ön plana çıkmıştır. Yeni Focus, 2014 yılının ikinci yarısından itibaren satışa çıkması bekleniyor. SYNC 2, Ford’un gelişmiş araç-içi bağlantı sistemi ile 1.5-litre EcoBoost benzinli ve TDCi dizel motor özellikleriyle sürücülerin karşısına çıkmaktadır.

Ford ilk kez 1998 yılında satışa çıkmaya başladı. Avrupa’da 6,9 milyon olmak üzere 12 milyondan fazla dünya çapında satıldı. Ford Focus satışları küresel Çin’de 300.000 ‘den fazla olmak üzere, 2013 yılında tahminen 1,1 milyon araç satılmıştır. Dünyanın hızlı büyüyen otomobil pazarında en çok satan binek otomobil olarak göze çarpıyor.

Sofistike tasarım,

Ford, yeni Mondeo ve Fiesta ile başlayan One Ford global tasarım dilini yansıtan tasarımı ile Focus’ta da ilerlemiştir. Ortaya daha sofistike ve gelişmiş otomobil çıkmıştır. Yeni dış renkleri Deep Impact Mavi ve Glace Blue mevcut rengiyle yeni Focus ortaya çıkmıştır. Yeni bir kaput, ön şerit ve ızgara ile daha düşük ve geniş bir duruşu vardır.

Ford tüketicilerinin görüşlerini dinleyerek yeni Focus’un içini yeniden tasarladı. Detaylandırma yeni siyah saten kaplama ve krom temizleyici ile daha modern bir görünüm sağlıyor.

Yeni HB Ford Focus 2015 Resimleri

Yeni HB Ford Focus 2015 Videosu

2014 Yılında Satışı Devam Ford Focus HB Modelleri

Ford Focus HB 1.0 EcoBoost Titanium
Ford Focus HB 1.0 EcoBoost Trend X
Ford Focus HB 1.6 Style Powershift
Ford Focus HB 1.6 TDCi Style
Ford Focus HB 1.6 TDCi Titanium
Ford Focus HB 1.6 TDCi Trend X
Ford Focus HB 1.6 Titanium
Ford Focus HB 1.6 Titanium Powershift
Ford Focus HB 1.6 Trend
Ford Focus HB 1.6 Trend X
Ford Focus HB 1.6 Trend X Powershift