Yeni Ford Focus Sedan 2015

 

Ford-Focus_Sedan_2015-1

Ford analizine göre, 2013 yılı içinde dünyada en çok satan araç olarak unvanını korumaktadır. Yeni dört kapılı Ford Focus Sedan, 2014 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkmaya hazırlık yapıyor. Kompakt Focus kayıtları geçen yıl dünyada satılan 1.097.618 otomobili ile yüzde 8,1’lik payı ile göz dolduruyor. Focus’un pazardaki tüketici talebi Çin’deki birçok pazarın dikkatini çekiyor.

Yeniden tasarlanan dört kapılı Ford Focus Sedan cesur dış tasarımı, sezgisel ve lüks iç dizaynı ile kompakt bir otomobil olmuştur. Yeni manuel şanzıman ile Ford’un ödüllü 1.0 litrelik EcoBoost motoru ve ek motor seçeneği yeni teknolojileri ön plana çıkartıyor. Türkiye EPA yakıt ekonomisi değerlendirme henüz mevcut olmasa da, 1.0 litre EcoBoost Ford Focus hibrit olmayan kompakt araçlar arasında yakıt verimliliği olarak çıtayı bir hayli yükseltiyor.

2015 model yeni Ford Focus, kürek değiştirenleri (otomatik şanzıman), revize turne süspansiyonu, 17 inç siyah parlak alüminyum jantları ve P215/50 HR-17 lastikleri ile spor otomobil olarak karşımıza çıkmıştır. Ayrıca 2015 yılı için önemli bir özellikte Ford’un popüler MyKey tüm donanım seviyesi standart olacaktır. Yeni ısıtmalı direksiyon simidi mevcuttur ve on farklı lastik seçeneği mevcuttur.

Tasarım ve teknolojideki gelişmeleri dışında ek olarak yeni Focus 1.0 EcoBoost motor sunacak. Otomobil gazate yazarları, 2012 ve 2013 senelerinde uluslararası yılın motoru ödülünü Ford Focus’a verdiler. Mükemmel yakıt ekonomisi ve performansı ile ülkemizde çok fazla talep görecek gibi gözüküyor. Ayrıca yeni Focus’ta yan camlarda geliştirilmiş yalıtım sistemi ile daha sessiz bir sürüş keyfi elde edecekler.

 

 

Yeni Ford Focus Sedan 2015 Resimleri

 

Satış Hattında Olan Ford Focus Sedan Modelleri