Renault Symbol (2013 ve sonrası)

Renault-Symbol_2013-3

 

Yeni Renault Symbol 2012 İstanbul Motor Show’da ilk kez tanıtılmıştır.Yeni gelen yükseltilmiş modern ekipman özellikleri ve yenilenmiş motor yelpazesi ile Renault’nun uluslararası piyasalarda müşteri yelpazesini genişletmek için gerekli özellikler bulunmaktadır. Yeni tasarım ve cazip donanım paketi Renault’un uluslararası pazarlardaki müşterilerinin taleplerini karşılamak için mükemmel bir çözüm olmuştur.


Modern tasarım  Yeni Renault Symbol, Renault’nun yeni stil arabalarından ipuçları sunuyor. Tüm markanın yeni modellerinde olduğu gibi, ön logosu büyük ve geniş, siyah, krom-kesilmiş şerit ızgara ortasında daha belirgin dik bir şekilde duruyor. Yeni Renault Symbol arkada oturan yolcular için daha fazla yer kullanılabilirliği ile mükemmel konforu bir arada bulundurarak beş yetişkin insana hitap etmektedir.


Renault’nun uluslararası piyasalarda müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için, Yeni Renault Symbol  geniş yedi inçlik (18cm) dokunmatik renkli ekran ile Renault Media Nav multimedya navigasyon sistemi  (versiyona bağlı olarak) de dahil olmak üzere daha geniş bir donanım paketi ile geliyor. Bu arada, USB ve Bluetooth ® bağlantı sistemi Yeni Renault Symbol da yerini almıştır.Müzik keyfini ve  güvenli telefon aramaları yapmak veya cevaplamak için olanak sağlar. Katlanabilir arka koltuk ile bagajın genişliği de ön palana çıkartılmıştır. Hız sınırlayıcı ile hız denetimi içerir.


Yeni Renault Symbol müşterilerine yeni TCe 90 benzinli motoru belirtmek gerekiyor. Bu 90 beygir gücüne sahip motor powerplant yakıt tüketimi CO2/km 122g eşdeğer sadece 5,3 litre/100 km ‘dir. Listesi de sırasıyla yüzde 3,9 l/100 ve 103g/km aşağı gelmiş olan dCi 75 ve dCi 90 dizel motor, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını içerir.
Yeni Renault Symbol, Renault’nun uluslararası piyasalardaki müşterilerin kullanımı için tasarlanmış ve bir three-year/100, 000km garanti ile birlikte olmuştur.


2012 İstanbul Motor Show’da açıklanmasının ardından, Yeni Renault Symbol Cezayir ve Tunus’ta serbest bırakılmadan önce, 2013 başında Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor.

 

 

Yeni Kasa Renault Symbol Resimleri

Yeni Kasa Renault Symbol Videosu

 

 

Yeni Renault Symbol Modelleri

 

  • Renault Symbol 0.9 Turbo Touch

  • Renault Symbol 1.2 Joy

  • Renault Symbol 1.2 Touch

  • Renault Symbol 1.5 DCi Joy

  • Renault Symbol 1.5 DCi Joy 90 HP

  • Renault Symbol 1.5 DCi Touch

  • Renault Symbol 1.5 DCi Touch 90 HP