Mini Superleggera Vision Concept 2014 Model

 

Mini Superleggera Vision Concept 2014-01

Mini’ye has güzelliğini kaybeden modellerden sonra, 2012’de Alfa Romeo için Disco Volante konseptini tasarlayan Touring Superleggera bu sefer, Mini Superleggera Vision’u Mini ailesi için tasarladı. Üstü açık iki kişilik otomobil çizgisinin bu seçkin yorumu, MINI ve merkezi Milan’da bulunan geleneksel yoruma ağırlık veren tasarımlarıyla tanınan otomobil tasarım evi Touring Superleggera tarafından geliştirilmiş.

Uzatılmış motor bölmesi kapağı, uzun aks aralığı ve saf sürüş keyfini yansıtan mükemmel biçimde dengelenmiş oranları, elektrikli MINI Superleggera Vision’ın sürüş deneyimi açısından sunabileceklerini ilk bakışta anlatıyor.
MINI Superleggera Vision’ın ön kısmı iki yuvarlak far ve altıgen ızgara ile geleneksel MINI tasarım öğelerini içeriyor ve uzun yıllardır yerleşmiş bu özelliklere çağdaş bir yorum getiriyor.

MINI Superleggera Vision’ın dış ve iç tasarımı kesintisiz biçimde birleşiyor. İç ve dış tasarımı birbirinden görsel olarak ayıran tek şey, gövdeyi çepeçevre saran parlak alüminyum omuz çizgisidir. Çerçeve dış tasarımın temiz, şık ve cömert yüzeyini devam ettiren, sarmalayan, sportif bir tavır oluşturuyor.

Klasik İtalyan gövde inşaatı ve el-şekilli metal kaplama MINI SuperleggeraTM Vzyon eşsiz bir tasarıma sahip.
Farklı sürüş deneyimine net bir fark getirmektedir . iç tasarımı, stil açısından geleneksel özelliklerini de yansıtıyor.
İç MINI iç tasarım simgeleri ile birlikte malzeme ve stil açısından geleneksel kaporta inşaat, yansıtır.