McLaren 650S GT3 2015 Model

McLaren 650S GT3 2015-03

 

Çoğunluğu karbon fiberden imal edilmiş daha aerodinamik bir body-kit, bolca hava girişi ve elbette devasa bir kanada sahip olan 650S GT3, Pirelli Pzero slick lastikler ve tek bijon jantlara sahip. McLaren ayrıca MP-4 12C GT3 sahiplerine güzel bir haber de verdi, isterlerse otomobillerini bumerang şekilli yeni yüze sahip 650S GT3’e güncelleyebilecekler.
Mclaren, 12 GT3’ün ardından 650S coupe’nin yol versiyonundan baz alınan 650S GT3’ü tanıttı. Markanın ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkarttığı 650S’e oranla daha agresif ve daha dinamik bir görüntüye sahip otomobilin birçok parçası karbon fiberden üretilmiş. Ön ve arka bölümde Monocell alüminyum ve karbon fiber çerçeveler dikkat çekerken, otomobilin hafiflemesi adına özel hafif karbonfiber gövde panellerine yer verilmiş. Ayrıca otomobilde ön-arka difüzör ve büyük karbon fiber spoyler aracın GT3’ün tasarımını vurguluyor.
Elden geçirilmiş fren ve süspansiyon sistemleriyle yarışa hazır hale gelen otomobilde performansı artırmak için çok hafif karbonfiber MonoCell şasi ve Hans onaylı karbonfiber yarış koltukları kullanılıyor. Yenilenen ön tamponuyla farklı bir havaya bürünen otomobilin Pirelli marka lastiklerinde 19 inç çaplı jantlar yer alıyor. İç mekan tasarımına bakıldığında ise Alcantara döşemeler ve altı noktadan bağlantılı emniyet kemerleri göze çarpıyor.