• Home »
  • Ford »
  • Ford S-MAX (2011ve Sonrası) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

Ford S-MAX (2011ve Sonrası) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

 

Ford S-MAX 2011-01

Ford Avrupa’da 2010 Brüksel Fuarı’nda Ford S-MAX ve Ford Galaxy’nin yeni sürümlerini tanıttı. Taze tasarımları ve Ford’un kinetik tasarım dilinin son evrimi ile, yeni iç mekan malzemeleri ve özellikleri ile daha verimli powertrainsten bir dizi güvenlik ve konfor amaçlı sürücü odaklı teknolojileri bir arada bulunduruyor.

2010 Ford S-MAX ve Ford Galaxy modellerinin Avrupa’da yıl boyunca tanıtımları yapıldı. Ford yeni ürün tanıtımları için yoğun bir yılı geride bıraktı. Yeni ve yenilikçi teknolojileri, özellikleri gibi sürücüleri ilgilendiren konularda tanıtımlar yapıldı.

S-MAX ve Galaxy, benzinli motorlardır. Düşük bir deplasman motordan daha fazla güç ve performans sunan bu modeller henüz etkileyici yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu ile turbo direkt enjeksiyon sisteminden yararlan ilk Ford modelleridir. EcoBoost aileden yararlanmak için ilk Avrupalı Ford modelleri 2010 S-MAX ve Galaxy hikayenin sadece başlangıç kısmıdır. Bunlar Ford’un tamamen yeni, yüksek verim ve 2.0-litre EcoBoost benzinli motor ile kullanılabilir olması için uyarlanan ilk otomobillerdir.

203 PS (149 kW) ve 140 PS (103 kW) artı yeni bir 163 PS (120 kW) varyantı ile, önemli ölçüde geliştirilmiş bir 2.0-litre Duratorq TDCi dizel motor katılmıştır. Ayrıca, pürüzsüz ve zahmetsiz Ford PowerShift çift ıslak kavramalı şanzıman sistemi ile Ford’un büyük otomobil yelpazesinde ilk kez kullanılabilir duruma gelmiştir. Hem Duratorq dizel için EcoBoost benzinli motoru ve isteğe bağlı standart donanımlar arasında olacaktır.

Yenilikçi güvenliğin ve rahatlığın bir arada bulunduğu Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS ®) ve yeni Arka Kapı Güç Çocuk Kilidi tesisi dahil olmak üzere yeni Ford S-MAX ve Ford Galaxy, sürümlerinde Ford aralığında ki ilk sahipleridir.

 

Ford S-MAX (2011ve Sonrası) Resimleri

2014 Yılında Satışı Devam Eden Ford S-MAX Modelleri

 

  • Ford S-Max 1.6 TDCi Titanium
  • Ford S-Max 1.6 TDCi Trend
  • Ford S-Max 2.0 TDCi Titanium Powershift