• Home »
  • Ford »
  • Ford Galaxy (2011 ve Sonrası) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

Ford Galaxy (2011 ve Sonrası) Özellikleri, Donanımı ve Yorumları

Ford-Galaxy_2011_03

 

2010 Brüksel Fuarı’nda Ford en çok satan Ford S-MAX ve Ford Galaxy’nin yeni sürümlerini tanıttı. Yeni tasarımlar ve Ford’un kinetik tasarım dilinin son evrimi ile, yeni iç materyallerinin özellikleri daha verimli powertrainsten ve sürücü konforu için amaçlanan teknolojisiyle birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanmaktadır. 2010 Ford S-MAX ve Ford Galaxy modelleri daha belirgin, yeni ve yenilikçi teknolojileri yıl boyunca tanıtımları yapıldı.

S-MAX ve Galaxy benzinli motorlar düşük bir deplasman motordan daha fazla güç ve performans sunar. Henüz etkileyici yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonları ile, turbo şarjlı, direkt enjeksiyon global EcoBoost aileden yararlanan ilk Avrupalı Ford modelleridir. 2010 S-MAX ve Galaxy hikayesinin başlangıcıdır. Bu Ford’un yeni modellerinde, yüksek verimlilik, 2.0-litre EcoBoost benzinli motor ile kullanılabilir olan ilk otomobildir. Ford’un büyük otomobil aralığında, çift ıslak kavramalı şanzıman sistemi sorunsuz ve zahmetsiz Ford PowerShift ilk kez kullanılabilir hale gelmiştir. Bu EcoBoost benzinli motor ve hem de Duratorq dizel için opsiyonel standart donanımlar arasında bulunmaktadır. Kör Nokta Bilgi Sistemi ve yeni Arka Kapı Çocuk Kilidi Güç tesisi de dahil olmak üzere yeni Ford S-MAX ve Ford Galaxy sürümlerinde, Ford aralığında yenilikçi, güvenlik ve rahatlık özellikleri bulunmaktadır.

Ford’un tasarım ekibi yeni S-MAX ve Galaxy otomobillerde her aracın tek tek ve etkileyici kinetik tasarım stilini geliştirmek için önemli değişiklikler başarmıştır. Yeni model parlak siyah ön alt trapez ızgara ve cesur grafik tarafından vurgulanmıştır. Güçlü bir heykel kaput ve tüm yeni ön şerit dahil önemli dış detay değişiklikleri ile güncellenmiştir.

 

 

Ford Galaxy (2011 ve Sonrası) Resimleri