• Home »
  • Skoda »
  • 2015 Yeni Kasa Skoda Fabia Tanıtıldı! Teknik Özellikleri ve Yorumları

2015 Yeni Kasa Skoda Fabia Tanıtıldı! Teknik Özellikleri ve Yorumları

Yeni Kasa Skoda Fabia 201 Model - 06

 

Yeni kasa Skoda Fabia için geri sayım başladı. 2014 Paris Motor Show’da, Mlada Boleslav adlı yeni geliştirilen küçük otomobil çifti dünya prömiyerine tanıtılacak.
Bir hatchback ve yeni Fabia rulolar modern, dinamik ve duygu dolu bir emlak olarak podyum üzerinde yerini alıyor. Üçüncü nesil modeli de genellikle yüksek araç sınıflarında yenilikçi güvenlik, konfor ve eğlence sistemleri ile birlikte bir arada geliyor ve çevre dostu olarak ön plana çıkıyor. Büyük geniş etkileyici yapısı ile 330 litre kapasiteye sahiptir. Onun segmenti içindeki yeni Skoda Fabia Kasım ayında Avrupa’da satışa sunulacaktır.

Skoda Octavia’dan sonra, Skoda Fabia modeli de üstün nitelikleri ile kendi sınıfının en popüler araçlarından biri olmuştur. 1999’dan beri satılan neredeyse 3.5 milyon adetlik toplam satan Skoda modeli bulunmaktadır.

Yeni kasa Skoda Fabia, markanın tasarım dilini daha etkileyici daha duygusal zengin tasarım içinde nasıl geliştiğini gösteren ilk Skoda modelidir. İlk defa, Škoda tasarımcıları Visionc gösteri arabasından tasarım öğeleri fark var yaratmaktadır.

4 benzinli ve 3 dizel motor seçeneği ile gelen fabia, yeni kasasıyla daha hafif olmasının avantajını, bu motorlarla birleştirerek rekabetçi güce sahip b segmenti temsilcisi olma özelliğini gösterecek. Öyle ki, 110 kg kadar hafiflediği belirtilen yeni fabia‘nın, 1.0 mpi motora sahip olan seçeneğinde 980 kg gibi oldukça hafif kasaya sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca yeni kasa skoda fabia greenline 75 beygirlik start-stop özelliğine sahip seçeneğinin 3.1 litre ortalama tüketim ve 82 g/km emisyon salınımı gerçekleştireceği skoda tarafından açıklandı. Bu oldukça ilgi çekici veri olarak görünüyor. Özellikle bir önceki nesilde 1.6 tdi motorun 100 km’de 4.2 litre yakıt tükettiğini düşünürsek yeni kasadaki gelişimini anlayabiliriz.