2015 Yeni Kasa Ford Modeo ve Teknolojik Özellikleri

Yeni Ford Mondeo 2015_03

Tüm yeni kasa Ford Mondeo, kazaları azaltmak için yeni bir teknoloji ile görücüye çıkıyor. Dünyada ilk olarak yaya algılama teknolojisi 2015 Yeni Ford Mondeo’da.

Yeni Mondeo sıralı turbo ve yeni bir 210 PS TDCi dizel motor seçenekleri ile önümüzdeki yıl satışa sunulacak.Dört kapılı ve beş kapılı bodystyles mevcut bir vagon gibi ve Ford’un adaptif LED farlar, şişme arka emniyet kemerleri ve Multi-Contour Koltuklar dahil büyük işçilik sergilenmiş.

Yeni Mondeo, Ford’un Avrupada satışa sunmuş olduğu en teknolojik araç üvanına sahip olacak. Ford’un yeni çarpışma öncesi öncesinde yolda veya yakınındaki insanları tespit edebilir yaya algılama ile Yrd veya sistem sürücüsü uyarılarına yanıt vermezse otomatik fren uygular hatta potansiyel çarpışma tespit ederse aracın yolunu değiştirebilir.

Radar teknolojisi ayrıca yeni Mesafe Endikasyon özelliği ve Adaptive Cruise Control teknolojisi sağlar. Mesafe göstergesi öndeki araçla zaman boşluğu sürücüyü bilgilendirmek için sezgisel bir görsel arayüz sağlar. Adaptive Cruise Control, otomatik olarak öndeki araçla gelen bir seçilmiş mesafeyi korur.

Yeni Mondeolarda benzinli motor seçenekleri son zamanlarda görülmemiş olan bir üç kez üst üste Yılın Uluslararası Motoru seçilen Ford’un yakıt tasarruflu ve şaşırtıcı derecede güçlü 1.0-litre EcoBoost benzinli motor ile birlikte 1.5-litre EcoBoost ve 2.0-litre EcoBoost motorları ile satışa sunalacaktır.

Ekonomik ve çevreci modeller üretme stratejisi ile hareket eden Ford’un ürün gamına, üstün teknolojiler ile donatılan Ford Mondeo’nun yeni 1.6L TDCi dizel seçeneği de eklendi. Yenilenmiş dış tasarımı, sportif ve dinamik özellikleri ile dikkat çeken Mondeo; 1.6L TDCi dizel motor seçeneği ile yüksek performans ve yakıt ekonomisini birarada sunuyor. 1.6L hacimli dizel motor dakikada 115PS (3600d/d) güç ve 270Nm (1750-2500 dd) tork üretiyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km olan ve 129g/km CO2 salımına sahip Mondeo 1.6L TDCi, düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerleri ile segmentinde ön plana çıkıyor

Ford’un yüksek performans ile birlikte düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerlerini birlikte sunma stratejisi çerçevesinde 2.0 TDCi motorun 163PS güce sahip ve kesintisiz vites geçişi sağlayan 6 ileri PowerShift otomatik şanzımanlı versiyonu sunuluyor. 

1.6LTDCi ve 1.6i EcoBoost motorlar yakıt verimliliği sağlayan en yeni teknoloji ürünü 6 ileri manuel şanzıman, 1.6 Ti-VCT motor ise 5 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulmaktadır.

 

 

2015 Yeni Kasa Ford Mondeo İç Dış Detaylı Resimleri

2015 Yeni Kasa Ford Mondeo İç Dış Detaylı Video İnceleme

Satışta Olan Ford Mondeo Modelleri

 

  • Ford Mondeo 1.6 EcoBoost Selective
  • Ford Mondeo 1.6 EcoBoost Titanium
  • Ford Mondeo 1.6 EcoBoost Trend
  • Ford Mondeo 1.6 TDCi Selective
  • Ford Mondeo 1.6 TDCi Titanium
  • Ford Mondeo 1.6 TDCi Trend
  • Ford Mondeo 1.6i Trend
  • Ford Mondeo 2.0 TDCi Selective Powershift
  • Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium Powershift
  • Ford Mondeo 2.0 TDCi Trend Powershift