2015 Renault Twingo

 

Renault-Twingo_2015_1024x768_wallpaper_23

İlk nesil Twingo ile küçük otomobil segmentinde devrim yaratılmak istenmiştir. İki yıl aradan sonra Renault Twingo yeni bir görünüm almıştır. Markanın mühendisleri ve Renault tasarımcıları ilk çıkan orijinal Twingo ve Renault 5 tasarımlarının karmasından ilham alınarak ortaya çıkmıştır. Sonuç olarak yenilikçi, çevik aynı zamanda ise eğlenceli bir Renault ortaya çıkmıştır.

2008 yılında Renault mühendisleri ve Renault tasarımcıları eski tip Twingo dediğimiz 1992 yılında piyasaya yenilikçi ruhu olarak ortaya çıkan Twingo modelini yeniden diriltmek amacıyla yeni nesil Twingo ortaya çıkarmayı hedeflemişlerdir. Renault mühendisleri ve tasarımcıları daha hassas dokunuşlara sahip olarak daha geniş, ferah ve daha çevik bir şehir otomobili yaratmaktı. Renault’ un bu düşüncesi piyasada yankı buldu aynı zamanda iki ve dört koltuklu versiyonları düşünülmeye başladı. Bu gelişmelerin ardından yapılan işbirliği ile Yeni Twingo iki ve dört koltuklu smart modele yeşil ışık yakılmış oldu. 2010 yılında Renault tasarımcıları ve Renault mühendisleri tarafından iki firma anlaşmaya vardı.

Mercedes çatısı altında geliştirilen yeni Smart ForTwo ve ForFour ile kardeş olan yeni Twingo, gücünü arka tekerlekleri üzerinden yola aktarmasıyla dikkat çekiyor. Yapılan tesler sırasında görüntülenen sportif Twingo RS, çift egzost çıkışı ve ön ızgarasının altında yer alan daha büyük hava girişi ile kimliğini dışa vuruyor. Renault Twingo ve Smart ailelerinde görev yapan, 90 hp güç ve 135 Nm tork üreten, 0.9 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor olan TCe’nin daha güçlü bir versiyonun görev yapacağı Twingo RS’nin 110 hp ile 120 hp arasında bir güç çıkışına sahip olması bekleniyor. Standart modellere göre süspansiyon, direksiyon ve fren sistemleri de geliştirilen Twingo RS’te daha büyük jantlara yer verilecek.

2015 Renault Twingo Görselleri

 

 

2015 Renault Twingo Videosu