2013 Ford Kuga

Ford Kuga-03

 

Hızlı büyüyen Avrupa SUV pazarında Ford’un stratejisinin merkezinde yeni Kuga kendisine yer buluyor. Gelişen özellikleri ve teknolojisi sayesinde şaşırtıcı bir hal alıyor. Özel Curve Kontrolü dahil Ford’un Akıllı All-Wheel Drive sistemi bulunmaktadır. Yumuşak bir tekme hareketi ile Segment ilk hands-free asansör kapısı çalışır. Sınıf  lideri yakıt verimliliği, dahil olmak üzere isteğe bağlı EcoBoost benzinli motor üretimi yapılmaktadır. Ayrıca acil Ford SYNC yardımı mevcuttur.

Ford Avrupa’ya Arazi araçlarının akıllı, kapsamlı bir sanatçısını sunmak için, küresel liderliğini elinde tutmayı planlıyor. Kuzey Amerika ve diğer pazarlarda bir başarı daha büyük prestij sağlayacaktır. Yeni Ford Kuga, modern ve yenilikçi Ecosport ile küçük SUV segmentine giriş ve Edge tarafından takip edilecektir. Avrupa’da 300.000’den fazla satan Ford Kuga’nın yeni hedefi bir milyondan fazla satmaktır.

Yeni Kuga’nın üretimi Valencia’da gerçekleşmektedir. İspanya’da 2012 yılında Ford marka otomobillerin montajına başlanmıştır. Sadece altı ay satışa gittikten sonra, yeni Kuga’nın Kuzey Amerika meslektaşı Ford Escape, şimdiye kadarki en başarılı satışa imza atmıştır.

Sınıfının sürüş yeteneği olarak lider konumda yer alır. Düşük hızlarda AWD sisteminin birincil amacı çekiş; 30 km / s’nin üzerindeki hızlarda AWD sistemi sürüş hissi, taşıma ve yanıtları geliştirmek için ayarlanmıştır. Ford Eğri Kontrol çok hızlı bir şekilde viraja girdiğiniz zaman sürücüler için bir güvence olarak görülür. Sistem agresif fren sistemi yaparak dışa karşı savrulmayı azaltır ve sürücü hala gaz pedalına basmaya devam etse bile, aynı zamanda motor torkunu azaltabilir.