2010 Renault Scenic Özellikleri ve Donanımı

Renault-Scenic_2010_1

 

Renault Scenic kompakt MPV segmentine yeni bir yaklaşım getirmiştir. Renault Megane Coupe’den ilham alınarak bazı tasarımları belirlenmiştir. Kompakt formları, gergin çizgileri, farklı arka ışıkları ve sportif ön arka kasası ile Yeni Renault Scenic sportif otomobillerin duygularını taşır. Renault Scenic ön kanatlarının eğrileri ve arka yanlarının dizaynı sayesinde sağlamlığı temsil ediyor. Geniş ön ve arka tarafı (1,545 mm ön; 1.547 mm arka) Renault Scenic’in emin adımlarla yolda ilerlemesini sağlıyor. Otomobilin orantılı yapısı ile beltline ve büyük kapı panelleri sayesinde güven verici koruyucu hissi oluşturuyor.

Renault Scenic yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak iç dizaynları oluşturulmuştur. İç tasarımı belli hatlara sahip olan ve sürüş sırasında konfor sağlayabilecek özellikler yer almaktadır. Sürüş ve sehayat konforu için bir çok rahatlık düşünülmüştür. Yolcular için mümkün olduğu kadar geniş ferah iç kabin sürücüler için ise direksiyon etrafında kontrol tuşları yer almaktadır. Renault Megane ailesi tüm modellerinde karakterleri sağlam, dinamik styling, birinci sınıf seyahat konforu ve yol tutuş önceliğini ön planda tutar. Hatta daha fazla konforda Renault Scenic’te mevcuttur. Tüm kontrol sezgisel ve manuel olarak kolayca yapılır. Asıl sürücü yardımcıları park freni, cruise kontrol, hız sınırlayıcı asist gibi özelliklerde mevcuttur. Multimedya bağlantıları MP3 çalar, USB girişi veya İPOD gibi teknoloji ürünlerini destekler.

Çift kavramlı yeni otomatik dizel Renault Scenic EDC vites kutusu ile Renault sınıfının en tutumlu kullanımını, konforlu ve performanslı sürüşü keyfini yeni bir teknoloji ile sunuyor. 100 km’de 4,7 düşük tüketim değerlerinin yanı sıra 124 g/kg CO2 salımı ile çevreye karşı duyarlılığını da gösteriyor.

 

Renault Scenic Resimleri

Renault Scenic Videosu